Gmail Reklamları

Kullanıcıların gelen kutularının üstünde yer alan reklamlardır. Arama Ağı ile reklamlarınız, belirli ürünleri veya hizmetleri arayan kullanıcılara ulaşabilir. Görüntülü Reklam Ağı ise satın alma gerçekleştirecek potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenizi sağlayabilir. Bu sayede, sunduğunuz ürünü veya hizmeti kullanıcıların aramaya başlamalarını beklemeden onlara sunabilirsiniz.

Reklamlarınızı kullanıcıların gerçekleştirdiği aramaları baz alarak güncel tutmanız oldukça önemlidir. Görüntülü reklam ağı üzerinde yer alan tanıtımlarınızla ilgili gerçekleştireceğiniz optimizasyonlarda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Görüntülü Reklam Ağı’ndaki değişikliklerin uygulanması 12-24 saat alabilir ve hemen görüntülenmeyebilir.

Yeni bir kampanya oluştururken veya mevcut bir kampanyada değişiklik yaparken, gerçekleştirdiğiniz güncellemelerin anlık olarak reklamlarınıza yansımayacağını aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle, planlamalarınızı önceden gerçekleştirmeniz gerekecektir. Örneğin,yeni bir ürününüzün lansmanını gerçekleştirecekseniz, kampanyanızı lansman tarihinden birkaç gün önce oluşturmak ve yayın başlangıcı için lansman tarihini ayarlamak daha uygun olacaktır.

Neler yaptık?